חד קרן

 
 
החד-קרן הוא ה Unicorn כפי שהוא מוכר בתרבויות ארץ אחרות.

זהו בעל החיים אגדי שאכן היה קיים במציאות. הוא נזכר בעיקר באגדות ובמעשיות הקסם, אך חשוב להזכיר כי מדובר בבעל חי שריר וקיים – אם כי לא במרחבי התודעה העכשוויים של ארץ כיום אלא באלו הנעלים יותר, של מימדי התודעה השמיני ואילך.

החד קרן הוא חיה מיוחדת במינה. יש לו יכולות מדהימות המשלבות את עולם החומר עם עולם הרוח, ומכאן כי לרוב נחשבת חיה זו לחיה רוחנית במיוחד. חד קרן מלמד על רגישות יוצאת דופן. זוהי חיה רגישה במיוחד שעדינותה עומדת בניגוד בולט לעוצמה המוקרנת ממנה כהיותה זן של סוס.

בעבר הלא כל כך רחוק מבחינתה של אנושות זו, קרי אלפיים שנה לכל היותר, היתה ארץ רווחת בעדרים רבים של חד קרן. הם היו מפוזרים על פני אדמות ארץ כולה ומיד היוו מקור לפליאה והשתאות בקרב בני האדם, שכן רבים היו נשבים בקסמה הרך והעדין של חיה זו. היא נכחדה ברובו של עניין בשל הגחמות האנושיות ובשל הרצון לשייך לאדם משהו שהוא נשגב ובלתי ניתן להשגה.
 
 
 
 
 
 
 
כמו הסוס, החד קרן היא חיה שניתן לצוד ולאלף, אלא שרבים מבני האדם הבינו את הקדושה שהיא מקרינה ומכאן כי ייחסו לה תכונות אלו, של קדושה, של טוהרותום לבב. וכאשר נשבתה בידי אדם שביקש לאלפה הלכה היא בתודעתה אל אבדונה ולא שרדה שכן רגישותה היוצאת דופן ועצם מהות החופש והדרור שהם לחם חוקה, לא איפשרו לה לחיות בתנאי שבי –
ובני האדם לא הבינו זאת כלל; וכאשר קלטו לבסוף, היה מאוחר הדבר בעבור החיה.
את החד קרן אופפת תחושה של קסם, של משהו שאינו מהעולם הזה, משהו לא רציונאלי כלל. ומכאן כי בני האדם הנושאים בחובם תכונות של חד קרן ינהגו בהתאם, יהיו יוצאי דופן בעשייתם ובהתנהגותם, יפעלו תמיד בניגוד לזרם, למוסכמות החברתיות וכו'.
הם יהיו שונים משאר בני האדם שכן יש להם את היכולת המולדת לחבור אל הרוח באופן הטבעי ביותר. הם יהיו אכן אנשים רוחניים במיוחד, או לכל הפחות יעסקו בקסם לשמו, שהוא רק פאן אחד של העשייה הרוחנית.
החד קרן יבטא את רגשותיו דווקא בהיעדרותם. הוא מפנים רגשות, ביישן ועדין באופן קיצוני כמעט, ולכן גם נחבא אל הכלים באופיו ובמעשיו. הוא יעשה דברים גדולים ודגולים אך לא רבים ישמעו באמת אודותם.
מעצם היותו זן של סוס מקרין החד-קרן כוח רב, עוצמה רבה, פיסית ורוחנית ומנטלית ורגשית כאחד. הוא יהיה חזק ביותרוחסון בהיבט הפיסי, יהיה מסוגל לשאת על כתפיו עשייה מרובה, לשאת משאות רבות וכבדות, תרתי משמע, ללכת ולדהור למרחקים עצומים, ולהגיע בחזונו אל יעדים שאחרים רק מדברים אליהם ומתקשים להשיגם.
היותו זריז ויודע לרוץ ולדהור היטב הופך אותו לרץ המחנה, לשליח האלים כפי שנחשב בתרבויות אנושיות רבות, למי שדוהר אל משימותיו במלוא המרץ והעוצמה.
הוא יהיה האווטאר האנושי, הוא יהיה זה אשר יביא את בשורת היקום אל בני האדם.
אם הסוס הוא הכוח, החד קרן הוא הרוח, הוא העוצמה הרוחנית בה' הידיעה. שילוב זה של עוצמה ורוח אצל החד קרן מבטא את העליונות הרוחנית שלו כלפי שאר בעלי החיים ובני האדם, רוחניים יותר או פחות. הוא סמל הטוהר, הוא סמל היופי והחן, הוא סמל התום והאמת.
מה שיותר מכל מסמל זאת מהבחינה הפיסית גרמית היא הקרן שלו, הקרן המסולסלת הפונה כלפי מעלה, כמו אנטנה המבקשת לקלוט את מסר העולם ולהעבירו הלאה, לבני האדם ולכל החפץ בשמיעתם, מכאן תפקידו כשליח היקום. יותר מההגנה גרידא של הישרדות מפני תוקף כלשהי, היתה הקרן משל לאותה קרן אור המחפשת את האמת אי שם במרומים; מחפשת ומוצאת במהירות רבה, שהרי קלת רגליים היא חיה זו, והחזון שלה, והראייה הרוחנית שלה הם כל כך עמוקים וחזקים שבמהרה היא קולטת את שאחרים לא יכולים כלל לחוש אפילו היו ערניים במלוא התודעה הגשמית והרוחנית גם יחד.
מכאן כי אדם הנושא בחובו את התכונות המופלאות של החד קרן יהיה בראש וראשונה אדם של רוח וחזון, אדם בעל חכמה ועוצמה פנימית אדירה המוקרנת כלפי חוץ גם אם יתכוון לכך גם אם לאו. אדם שכזה יפעל למול כל דבר במלוא האמת הפנימית שלו, במלוא התום והתמימות האופייניים לו הגורמים לו לא פעם ליפול במלכודות לא אמינות; על כי כן המופנמות שלו, על כי כן, כמנגנון הגנה, הוא יחצין את כלי ההגנה שלו, את מקור עוצמתו, היא הקרן שהיא לא פחות עוצמתית שהרי כמוה כקרן לייזר, כמוה כקרן אור המשסעת כל העובר בדרכה.