רחל גוטמן – רייקי ותקשור – השיבה הביתה

מה היא רייקי?

ריי Rei – פרושה "תודעה אוניברסאלית קוסמית"
קי ki (או צ'י) – היא כוח החיים.

רייקי היא עוצמה אנרגטית קוסמית שמהותה אהבה. היא ביטוי לתודעת העל האחת והיחידה, המקור האחד והיחיד על פני היקום כולו. רייקי היא ביטוי לאנרגיית החיים הקוסמית, האוניברסאלית, לכוח החיים המניע כל דבר ודבר על פני האדמה.
בהיות מהותה של הרייקי מהות של אהבה, עוצמתה היא עוצמת מרפא. מכאן, שכל מי שהוכשר לתעל את עוצמותיה של הרייקי, כל מי שהוכשר ללמד את השימוש הנכון בעוצמתה האדירה והמלטפת של הרייקי, הוא מרפא; והמזור הוא כמעט בכל דבר כמעט, גם בקשות שבמחלות האדם.
החיבור או הכיול אל העוצמות האנרגטיות של רייקי מתבצע באמצעות חניכה.
החניכה היא נקודת השיא של למידת שיטה להנחות הידיים לתיעול אנרגיית הרייקי כפי שלימד אותה במקור הד"ר מיקאו אוסואי מיפן בשלהי המאה התשע עשרה. ומכאן כי שמה של השיטה הוא כמובן, רייקי.

את שיטת הנחות הידיים מלווה סדרה של סמלים אנרגטיים שאינם אלא הקישוריות, המפתחות שמאפשרות לנו להתחבר ביתר קלות לתדרים של הרייקי ובכך גם לעקוף אי אלו חסמים הנובעים מהאגו או מהאני הפנימי שלנו.
החיבור של האדם אל התדרים האנרגטיים השונים של הרייקי – החל מהבסיס שהיא השיטה הנלמדת בשלושה שלבים עיקריים ועד לדרגה השלישית, שהיא דרגת מאסטר-מטפל – הוא זה שמאפשר לאדם להביא עצמו לכדי ריפוי, לכדי הכרה מלאה בעצמו. רייקי מביאה את האדם להתנקות הדרגתית שתעלה ותגיע עד לטוהר רוחני מלא עם סיומה של הלמידה.
זהו התהליך הנקרא "מודעות עצמית", תהליך שבו, מגיע האדם אל המודעות העצמית המלאה של מי שהוא, ומדוע הוא נוהג ופועל כפי שהוא, מדוע הוא גורר אליו דברים אלו או אחרים, חיוביים או שליליים, מחלות או שמחות, שבירת מערכות או בנייתם מחדש. אם הוא לומד היטב להכיר ולהתחבר אל העצמי הגבוה שלו, אל המהות הפנימית ביותר שלו, רק אז ניתן להגדירו "אדון" – Master – לעצמו בלבד, למעשיו בלבד, לעתידו בלבד, לגופו הפיסי גשמי, לרגשותיו, לנפשו ונשמתו, לרוחו.
זהו תהליך סובייקטיבי ביותר, לחלקם ארוך מאוד, לאחרים קצר ביותר. בסיומו יבין האדם שנחשף אל הרייקי את מהותו, את ייעודו.
עוצמת אהבתה של הרייקי, נטו, לא תשלים את הריפוי המלא אלא אם כן האדם נעמד למול מודעות עצמית. מודעות עצמית ברמה הכי פנימית שלו. רייקי למעשה מבקשת מאיתנו "לדעת את עצמנו", מטפלים ומטופלים כאחד, כיוון שלמעשה המטפל הוא המטופל. בבוא האדם במגע עם הרייקי הוא לומד להכיר את עוצמתה, את האמת הצרופה המניעה אותה; הוא לומד איך להכיל אותה ולהתמודד עם כל מה היא מביאה בפניו.

ולכל אלו הפונים אל הרייקי, זיכרו, רייקי היא בראש וראשונה דרך חיים! ברמת האינדיבידואל, היא דרכו העצמית, האישית, לאיזון פנימי, לריפוי פנימי, להעצמה ולהגשמה עצמית מלאה; ברמת כלל האנושות היא נועדה להשכין את האהבה את השלום והברכה בקרב בני האדם, היא באה לאחד את שורות האנושות כולה באור המסר האחד והברור:
כל בני האדם שווים זה לזה, וכולם באים מן האחד – אלוהים.

זהו ייעודה של רייקי !

דילוג לתוכן