רחל גוטמן – רייקי ותקשור – השיבה הביתה

יסוד האדמה

יסוד האדמה הוא מורכב במיוחד.
הוא מכיל בתוכו את כל שלושת היסודות האחרים עליהם כבר דיברנו; כמו האחרים גם הוא מכיל ומוכל בכל 52 יסודות ארץ, אך הייחוד שלו הוא בכך שהוא נושא בחובו את ההיבטים גרמיים ופיסיים של כל היסודות האחרים, מה שהופך אותו ליסוד כבד במיוחד, דחוס מאוד, בכל המובנים ומכל הבחינות. הכבדות של יסוד האדמה באה לידי ביטוי בעיקר בכבדות של הדברים, בחוסר יכולתם לשאת את משקלם בעודם באוויר, ומכאן החוקים הפיסיקליים של כוח הכבדות והמשיכה.
זוהי כבדות שבאה לידי ביטוי בהרים הגבוהים ובמים הכבדים, לא רק במונחים אטומיים גרידא אלא בעיקר במונחים ביולוגיים וגיאולוגיים; "מים כבדים הם מים שכובד יסוד האדמה הוא מורכב במיוחד. הוא מכיל בתוכו את כל שלושת היסודות האחרים עליהם כבר דיברנו; כמו האחרים גם הוא מכיל ומוכל בכל 52 יסודות ארץ, אך הייחוד שלו הוא בכך שהוא נושא בחובו את ההיבטים גרמיים ופיסיים של כל היסודות האחרים, מה שהופך אותו ליסוד כבד במיוחד, דחוס מאוד, בכל המובנים ומכל הבחינות.
הכבדות של יסוד האדמה באה לידי ביטוי בעיקר בכבדות של הדברים, בחוסר יכולתם לשאת את משקלם בעודם באוויר, ומכאן החוקים הפיסיקליים של כוח הכבדות והמשיכה.
זוהי כבדות שבאה לידי ביטוי בהרים הגבוהים ובמים הכבדים, לא רק במונחים אטומיים גרידא אלא בעיקר במונחים ביולוגיים וגיאולוגיים; "מים כבדים הם מים שכובד משקלם הוא פונקציה של הלחץ שהם מפעילים על דבר באשר הוא. מכאן כי ככל שהמים עמוקים יותר כך הלחץ האטמוספרי בהם גבוה יותר ומסכן יותר חיי אנוש ואדם וכל חי שאינו בנוי באופן טבעי להתקיים מתחת לפני המים".
יסוד האדמה הוא הביטוי לכל הגרמי, לכל המוחשי, לכל החושים אלו המוכרים ואלו הסמויים. האדם מכיר רק את חמשת חושיו הגרמיים המאפשרים לו לראות, לחוש, לשמוע, לטעום, להריח. מעבר לכך קיימים עוד חושים רבים שתודעתו של האדם אינה מאפשרת לו לקלוט. אלו הם בעיקר חושים שבאים לידי ביטוי ברובדי תודעה נעלים יותר מאלו אשר למימד התודעה השלישי, ולרוב הם נחשבים כחושי על.
הכוונה היא בעיקר ליכולות הטלפתיות והקינטיות של האדם, יכולות שהן ביטוי לחושים נסתרים מהתודעה האנושית כיום. רק מעטים הם אלו שיכולים באמת להתהדר ביכולת זו, אך חשוב לציין כי בעבר הרחוק של האנושות זו היתה המדיה העיקרית באמצעותה התבצעה תקשורת באשר היא.
לראייה כי גם יסוד האוויר מוכל ביסוד האדמה, ומכיל אותו בהתאמה.
השפות המדוברות, התקשורת שבין בעלי החיים והצמחים, כל אלו הם ביטוי גרמי, אדמתי, פיסי וכבד ליסוד האוויר. האדמה יציבה מאוד, באופן שניתן לבנות עליה גורדי שחקים וגשרים גבוהים וארוכים; היא יציבה דייה באופן שאדם יכול לבנות עליה את ביתו ומבצרו. יחד עם זאת היא שבירה, היא נתונה לחסדיהם של יסוד האש המים והאוויר.
המגמה הבוערת בליבת הכדור היא המניעה את האדמה מעלה, בכוחם הבלתי נלאה של יסוד האש ויסוד האוויר. אלו מניעים ומזיזים כל הנקרא בדרכם, את המים ואת האדמה וכל אשר להם, ומטבע הדברים יוצרים סביבם הרס סביבתי אשר מטרתו אחת היא – התחדשות, ניקוי והתרעננות. הוצאת הישן והבאת החדש במקומו.
זהו המקור ההפכפך של האדמה, והוא שמנגד עושה אותה גם כה שבירה וכה שברירית. יסוד האדמה הוא יסוד מזין. הוא מביא עמו בשורה ובחירה, הוא מביא ונושא עמו את בשורת הקיום של המין האנושי בפרט ושל כי מיני החי בכלל.
ההזנה באה לידי ביטוי לא רק באפשרות של הגידולים והמגוון הרחב של המזון שהאדמה מביאה לחי ולצומח כאחד, אלא בעיקר בהזנה אנרגטית של הדברים, בהזנה הרוחנית של האדם.
בהיותה מזינה, האדמה היא מקור כל חיים, כמו המים עצמם. היא מאפשרת לאדם לגדל את גידולי השדה ומניבה את פרי העץ והשדה; היא מהווה מקור הזנה לכל החי המתקיים מהטבע עצמו, מהצומח הגדל באופן טבעי או מלאכותי על האדמה. בנוסף, האדמה מכילה מינרלים רבים החיוניים לקיומו של כל חי.
היא גם מכילה קריסטלים, שהם גושי אבן שהתגבשו והפכו להיות בעלי צורות וצבעים המזכירים לנו היבטים גיאומטריים, היבטים שנושאים עמם ידע קוסמי רחב היקף.
יסוד האדמה הוא יסוד הפכפך, כבר ציינתי זאת קודם. לא רק בשל היותו שברירי כל כך, ולא רק בשל היותו מכיל את שלושת היסודות האחרים המשמעותיים ביותר לקיום חיים, אלא בעיקר בשל היותו ביטוי גרמי פיסי ומוחשי לדואליות המתקיימת בכל דבר ודבר במימדי התודעה השלישית והרביעית. דואליות מתקיימת באדמה בכל דבר ודבר.
דואליות שיש בה לרוב משום הניגודיות שבדבר. האש שבאדמה בוערת גם במעמקי האוקיינוסים, היא גם זו המלבה את הרוח השוטפת קוצפת את פני האדמה והימים. המים שבה ועליה סוערים או רגועים, כך גם הרוח, כך גם האש עוטפת ומלטפת, שורפת והורסת. יתר על כן, יסוד האדמה הוא ביטוי מובהק לדואליות שבאדם, שבכל חי. פריון וכלייה, הזנה ורעב, שממה ופריחה הם רק דוגמאות בסיסיות לכך.
אדם שמהותו העיקרית מבוססת על יסוד האדמה יהיה אדם מאוד גרמי, כבד עצמות וכבד גוף, כזה שמשקלו מורגש היטב על פני הקרקע עליה הוא דורך. הוא יהיה אדם אשר יחפש יציבות חומרית וכלכלית אך מאידך לא יהסס לחפש דרכים חדשות ופתרונות יעילים וחדשים כדי לחדש ולרענן את הקיים, אף כי הוא לא יעשה זאת בהינף יד כי אם ילך 'על בטוח', יחשוב רבות וישקול צעדיו היטב, היטב.
הדואליות תבוא אצלו לידי ביטוי גם באופיו וגם בהתנהגותו. הוא יוכל להיות בעל מעוף מחשבתי אך יחד עם זאת מאוד מקורקע בכל הקשור לאמונותיו ולמחשבותיו. הוא יכול לנהוג באופן עיקש במיוחד על מנת לא לשנות סדרי עולם בביתו הוא, אך בבוא העת לא יהסס להרוס הכל ולבנות הכל מההתחלה. כבדות מחשבתית תאפיין אותו במיוחד.
כבדות שגורמת לו לנקוט בצעדים איטיים מאוד, בחשיבה מאוד איטית ולא תמיד לעניין וכמעט תמיד לאחר מעשה; 'האסימון שלו יהיה האחרון שנופל', אפילו בהפרשי זמן רבים מן האחרים סביבו. אדם שיסוד האדמה במהותו והווייתי יהיה אדם חדשני במובן אחד, אך חשדני ביותר באחר. הוא יסודי ופדנט מחד אך גם יראה את הסדר שבתוך הכאוס שבתוכו הוא נמצא ויפעל נמרצות לשנות את הקיים כדי להביא את היציבות לה הוא עורג. יסוד האדמה הוא כל היש. מכאן כי אמא אדמה היא כל היש. ומכאן כי כאשר אנו מכלים את האדמה ואת משאביה השונים, אנו למעשה מכלים את עצמנו, את כל היש. חומר למחשבה.
דילוג לתוכן