רחל גוטמן – רייקי ותקשור – השיבה הביתה

תכני הלימוד בשלבים השונים

כאשר אדם מבקש ללמוד רייקי, לא די לו בקריאה מעמיקה של חומר כתוב זה או אחר. לא די לו לראות את הסמלים האנרגטיים של הרייקי מפורסמים ברשת האינטרנט או בספרי רייקי אלו או אחרים.
לומד עצמאי יוכל, לכל היותר, לעבוד היטב עם רגשותיו; הוא ילמד להוביל עצמו למודעות עצמית זו או אחרת. וכל המרבה הרי זה משובח. הוא גם יכול ללמוד להתוות את הסמלים מיליון פעם, אך גם אם יעשה כן הוא לעולם לא יהיה מחובר לעוצמה המרפאה של הרייקי.
לשם כך לימוד הרייקי הוא חובה. לשם כך דרוש מורה.
מורה מאסטר, כזה שלמד אצל מאסטר אחר את דרכי ההוראה ודרכי החניכה של השלבים השונים, כזה אשר לו שושלת מורים מוכחת ההולכת אחורנית עד לד"ר מיקאו אוסואי עצמו, כזה שבדרכי ההוראה שלו יודע היטב את הדינאמיקה העומדת מאחורי החניכה, או כיוונון attunement כפי שהיא עוד נקראת במערב.
החניכה אינה רק טכניקה כי אם בעיקר פעילות אנרגטית דינאמית ביותר שמביאה לשינוי מהותי ביותר באדם.

לימוד הרייקי, כפי שהוא נהוג במערב, מתחלק לשלושה שלבים.

בשלב הראשון, הוא שלב החיבור והניקוי, נלמד להבין מהי אנרגיה קוסמית בכלל. נלמד לזהות אותה. נלמד לזהות את הצ'קרות הבסיסיות המצויות בכל גוף חי, את מהותם ותפקודם. מכאן גם באה התובנה לחשיבות האיזון האנרגטי שבגופנו הגשמי ובגופנו האנרגטיים האנטומיים כאחד. עוד נלמד את ההיסטוריה המסופרת של הרייקי, את משמעות הביטוי "מודעות עצמית" וכיצד אנו יכולים להביא עצמנו לכך. נלמד את עקרונות הרייקי ואת משמעותם. בנוסף נחנך חניכה ראשונית ונלמד לתעל את אנרגיית האהבה של רייקי כבר בשלבים ראשונים אלו; נכיר את תנוחות הידיים הבסיסיות שדרכן זורמת האנרגיה מהמטפל למטופל. לבסוף נתנסה בטיפולים הדדים.

בשלב השני, הוא שלב ההעמקה, שלב הפעלת ההגשמה שלנו על כל היבטיה. נעמיק את ההבנה והתובנות שלנו, משמע "נחפור" עוד בתודעתנו על מנת להבין טוב יותר את עצמנו, את מהותנו. זוהי המודעות העצמית לשמה. נכיר את שלושת סמליה הראשונים של הרייקי. מהו סמל בכלל?!? ולמה אנו זקוקים לסמלים אלו?!? נלמד להכיר את מהותם ואפיוניהם ונחנך אליהם. בשלב שני זה נכיר את המטוטלת, ונלמד להשתמש בה לצורכי הטיפול גרידא. נתנסה בטיפול מרוחק ובטיפול מעשי.

השלב השלישי הוא שלב ההגשמה במלוא מובן המילה. הוא השלב החשוב והמכריע מכולם, שכן הוא זה שלמעשה מכתיר אותנו בתואר הנכסף "מאסטר מטפל".
בשלב זה אנו נלמד להכיר את הסמל הרביעי, המשמעותי ביותר לטעמי וכבד המשקל הרב ביותר מבין כל ארבעת סמליה של הרייקי. אנו נחנך אל הסמל, ולאחר מכן נעמיק עוד בעבודת מודעות העצמית.
בשלב זה נכיר את מדיטציית הרייקי ונעלה איתה לרבדים אנרגטיים גבוהים יותר. וכן את ה – Reiki Grid ואת המנטרות.
נחתום בסיכום לימודי הרייקי עד כה.


בהצלחה,
ראשל

דילוג לתוכן